top of page
Image-empty-state.png

Jivan Güner

Basın fotoğrafçısı, video editörü

Photojournalist, video editor

TR
Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olan Jivan Güner, 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisinde 2 yıl süren Basın Fotoğrafçılığı eğitimiyle birlikte birçok ulusal ve uluslararası mecrada fotomuhabirlik ve editörlük görevini sürdürdü. Uluslararası fotoğraf ajansı EPA'da fotomuhabirliği; Pel Prodüksiyon bünyesinde ise program koordinatörlüğü, video editörlük ve içerik editörlüğü yaptı. The Guardian, The Telegraph, Stern, Kurierwebsite, noticias, De Standaard, Zeit gibi gazete ve haber sitelerinde fotoğrafları yayınlanan Güner, basın fotoğrafçılığının yanı sıra Belgesel Fotoğraf alanında çalışmalarını sergiledi. Van ve Roboski Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi’nde yürütücü olarak yer alan Güner, Magnum Fotoğraf Ajansı’nda yer alan fotoğrafçı Carolyn Drake’in workshopuna katıldı. 2018 yılında Marketing Türkiye dergisinde freelance fotoğrafçı olarak çalıştı. Harvard Üniversitesi bünyesinde yürütülen Sardis Antik Kenti kazısının 2019 sezonundan bu yana arkeoloji fotoğrafçılığını yapmaya devam ediyor. Birçok arkeolojik yayının yanısıra Ordinary Lydians at Home isimli kitabının da fotoğrafçıları arasında yer aldı. Video Editörlüğünü üstlendiği Assos Antik Kenti tanıtım filmi Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nde sergilendi. İstanbul’da yaşayan Jivan Güner freelance fotoğrafçılık ve Video Editörlük yapıyor.

EN
Born in 1990 in İstanbul. She graduated from Marmara University, Department of Journalism. She studied Press Photography for 2 years at Galata Fotoğrafhanesi Academy of Photography and worked as a photojournalist and editor in many national and international media. She worked as photojournalist at the international photography agency EPA; program coordinator, video editor and content editor at Pel Production. Her photographs have been published in newspapers such as The Guardian, The Telegraph, Stern, Kurierwebsite, Noticias, De Standaard, Zeit. She has also exhibited her works in the field of Documentary Photography as well as press photography. She was the coordinator of “Van and Roboski Photographer Children's Workshop”. She attended workshops of the photographer Carolyn Drake from Magnum Photography Agency. She worked as a freelance photographer in Marketing Turkey magazine in 2018. She is working as archeology photographer of the Sardis Ancient City excavation of Harvard University since 2019. In addition to many archaeological publications, she was among the photographers of the book “Ordinary Lydians at home”. She was the Video Editor of the film Assos Ancient City, a promotional film exhibited at the Boston Museum of Fine Arts. She currently lives in Istanbul and works as a freelance photographer and video editor.

ES
Nació en 1990 en Estambul. Se graduó de la Universidad de Marmara del departamento de Periodismo. Estudio por dos años fotografía de prensa en la Academia de Fotografía Galata Fotoğrafhanesi. Trabajó como fotoperiodista y editora en diferentes medios nacionales e internacionales. Trabajó como fotoperiodista en la agencia de fotografía internacional EPA y como coordinadora de programa, editora de video, y editora de contenido en Pel Producción. Sus fotografías han sido publicadas en periódicos como The Guardian, The Telegraph, Stern, Kurierwebsite, Notícias, De Standard, and Zeit. Ella también hizo unas exhibiciones independientes de sus fotografías llamado Documentario de Fotografía. Fué coordinadora del "Taller de Niños de Fotografía Van y Roboski". Asistió a los talleres de la fotógrafa Carolyn Drake de Magnum Photography Agency. Trabajó como fotógrafa independiente en la revista Marketing Turkey en 2018. Actualmente trabaja como fotógrafa de arqueología en la excavación de Sardis Ancient City de la Universidad de Harvard desde 2019. Además de muchas publicaciones arqueológicas, estuvo entre los fotógrafos del libro "Lydians ordinarios en casa". Fue la editora de vídeo de la película Assos Ancient City, una película promocional exhibida en el Museo de Bellas Artes de Boston. Actualmente vive en Estambul y trabaja como fotógrafa independiente y editora de videos.

bottom of page